Guffy Store

Guffy Store

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industrys standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged.

179 Comments

SERWIS CANAL+ WARSZAWA

Polecany przez salony firmowe działający na terenie Warszawy oraz całego województwa mazowieckiego. Profesjonalna obsługa techniczna abonentów zgłaszających problemy z odbiorem sygnału kanałów telewizyjnych.

Jak naprawić nie działającą antenę Canal+Wszystkie anteny satelitarne bez względu na operatora, z którego usług korzystamy działają na tej samej zasadzie, więc jeśli coś nie działa to zasady wykrycia usterki są zawsze takie same. W pierwszej kolejności należy sprawdzić końcówki nakręcone na kablu antenowy, zarówno przy konwerterze jak i dekoderze cyfrowym Canal+, ekran oplatający wewnętrzną część dielektryka powinien być wywinięty na zewnątrz przewodu tak aby stykał się ze złączką a środkowy drucik powinien wystawać 2-3 mm ponad gwint, który przykręcamy do wejścia urządzenia. Następnie przystępujemy do przeglądu kabla koncentrycznego na całej długości, nie może być popękany oraz powinien charakteryzować się elastycznością. Jeśli wszystkie te czynności nie przyniosą żadnego efektu, bierzemy się za sprawdzenie i ustawienie samej anteny satelitarnej z konwerterem.

W instalacjach, które mają nawet kilkanaście lat możemy mieć problem z poluzowaniem zardzewiałych nakrętek i śrub, w oczyszczeniu tych elementów dobrze się sprawdzi popularny preparat WD40, wystarczy spryskać skorodowane miejsca i odczekać około 15-30 min. Potrzebny też będzie nawet najprostszy miernik sygnału satelitarnej telewizji cyfrowej, kompatybilny z DVB-S2 i MPEG4, jeśli nie mamy skąd pożyczyć takiego przyrządu, będziemy musieli skorzystać ze wskaźnika znajdującego się w dekoderze Canal+, wszystkie modele tej firmy mają w "menu" opcję pomiaru sygnału za pomocą dwóch poziomych pasków, górny pokazuję siłę sygnału, dolny odpowiada za jakoś czyli S/N (stosunek sygnału do szumu) i ten drugi będzie nas najbardziej interesował.

Przy antenie satelitarnej zamontowanej na balkonie sprawa jest prosta bo jesteśmy w stanie obserwować ekran telewizora stojącego w pokoju, jeśli antena jest na dachu to możemy zabrać ze sobą na górę mały monitor komputerowy, do którego podłączymy dekoder Canal+, ostatecznie jedna osoba będzie ustawiała antenę a druga przekazywała wskazania jakości sygnału przez telefon komórkowy. Ustawianie anteny rozpoczynamy od powolnego przesuwania czaszy w płaszczyźnie poziomej aż do uzyskania chociaż najmniejszego wskazania jakości, potem korygujemy ustawienie w pionie, cały czas sprawdzamy w którą stronę korygować nachylenie czaszy naciskając delikatnie na zewnętrzne ranty, na koniec powoli obracamy konwerterem wokół własnej osi na maksimum odczytu parametrów w dekoderze, jeśli dojdziemy do 70-90% wskazania dolnego paska to możemy uznać regulację anteny Canal+ za zakończoną. W każdym momencie możemy skorzystać z pomocy autoryzowanego serwisu technicznego cyfra.tv oraz jego instalatorów działających na terenie Warszawy i województwa mazowieckiego