Cara Main Game Mobile Legends Tanpa Lag Walau di Jaringan 3G

Cara Main Game Mobile Legends Tanpa Lag Walau di Jaringan 3G

Siapa sih yang gak suka main game online? Apalagi main game MOBA seperti Mobile Legends, bikin betah battle sampe berjam-jam untuk bisa mengalahkan musuh dan dapat reward yang tinggi.

Kendala yang sering dialami oleh pemain Mobile Legends adalah lag karena jaringan tidak stabil. Nyesek kan kalo kalah gara-gara lag di menit-menit krusial? Karena itu JalanTikus akan berikan tips main Mobile Legends tanpa lag di jaringan 3G.

Cara Main Game Mobile Legends Tanpa Lag di Jaringan 3G

Jaringan 3G sering tidak lebih stabil jika dibandingkan jaringan 4G atau WiFi. Makanya ketika main Mobile Legends sering menyebabkan Ping yang tinggi, jadinya lag. Tapi kamu gak akan lag main Mobile Legends di jaringan 3G kalo ikuti langkah berikut:

  • Buka Mobile Legends di smartphone kamu. Pastikan sudah update game Mobile Legends kamu ke versi terbaru ya!

  • Buka menu Settings. Lalu di tab Basics, scroll ke bawah untuk menemukan menu Speed Mode.

  • Silakan set menu Speed Mode ke posisi ON. Maka lag pun akan berkurang saat main Mobile Legends di jaringan 3G sekalipun.

Mudah banget kan? Dengan berkurangnya lag saat main Mobile Legends, maka kamu pasti akan dengan mudah menang dan mengalahkan lawan.

Selamat mencoba!

171 Comments

POLECANY SERWIS CANAL+

Polecany przez salony firmowe serwis canal+ działający na terenie Warszawy (Babice, Sulejówek, Piaseczno, Wołomin, Łomianki, Raszyn, Mińsk Mazowiecki, Otwock, Legionowo, Pruszków, Błonie, Komorów, Podkowa Leśna, Marki, Zielonka, Warszawa, Konstancin, Piastów, Płochocin, Ożarów Mazowiecki, Grodzisk Mazowiecki)

Jak podłączyć kilka dekoderów Canal+Przez wiele lat w telewizji satelitarnej Canal+ można było użytkować jeden dekoder w ramach umowy o abonament, klienci, którzy chcieli podłączyć kilka telewizorów w domu, płacili oddzielny abonament za każdy dekoder z aktywną kartą abonencką, teraz sprawa jest prostsza i tańsza. Usługa "multiroom" daje możliwość podłączenia nawet sześciu telewizorów podpisując tylko jedną umowę o świadczenie usług telewizyjnych, oczywiście nic za darmo, za każdy dodatkowy dekoder powyżej tego jednego, zapłacimy 15 zł w przypadku modelu Wifibox+ HD lub 20 zł za jeden z dwóch typów dekoderów 4K: Dualbox+, Ultrabox+, jeśli jeszcze chcemy mieć podłączone dyski twarde do nagrywania kanałów telewizyjnych to za każdą sztukę zapłacimy 5 zł miesięcznie.

Czy jest jakaś różnica między Ultraboxem+ a Dualboxem+ ? Tak, ten pierwszy ma odłączany dysk HDD o pojemności 1TB a drugi tylko 500GB, więc jak będzie dostępny w salonie firmowym Canal+, wybierzmy Ultrabox+ 4K. Co do podłączenia wszystkich dekoderów do jednej anteny satelitarnej to trzeba poprowadzić niezależny kabel koncentryczny od anteny satelitarnej do każdego dekodera, jest też opcja wykorzystania konwertera Unicable SCR ale pod warunkiem, że nie wzięliśmy do multiroomu dekoderów Wifibox+ HD, bo one nie są przystosowane do obsługi tego systemu. Więc jeśli w całym domu są tylko dekodery 4K, można zakupić w punkcie dystrybucyjnym kompletną antenę Unicable za około 230 zł (bez kosztów usługi montażu), jest to bardzo atrakcyjna oferta dla abonentów Canal+ bo na wolnym rynku sam konwerter kosztuje od 150 do 200 zł.

Wyjście konwertera SCR podłączamy do kabla koncentrycznego, który rozprowadzamy po całym domu, przy każdym dekoderze rozcinamy go i zakładamy rozgałęźnik sygnału pracujący w paśmie 900-2400 MHz, dzięki temu nie musimy ściągać z dachu czterech albo sześciu kabli, teraz wszystkie dekodery trzeba odpowiednio skonfigurować. Na pudełku od konwertera znajdziemy wykaz kanałów i przypisanych do nich częstotliwości używanych do komunikacji w systemie "multiroom", każdy z dekoderów ustawiamy w menu na odbiór sygnału SCR i przypisujemy jedną niepowtarzalną częstotliwość z listy podanej przez producenta konwertera. Jeśli przez pomyłkę ustawimy w dwóch urządzeniach te same parametry sygnału SCR to po prostu przestaną one działać, tak samo będzie jak włączymy w obwód dekoder Canal+ nie obsługujący systemu Unicable, dlatego warto się skonsultować w kwestiach technicznych z instalatorami serwisu cyfra.tv, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w montażu i konfiguracji anten satelitarnych oraz naziemnych.